Skip to main content

KOSGEB Hibe Hakkında Her Şey

KOSGEB Hibe konusu, girişimci adaylarının aklında bir çok soru işareti uyandırıyor.KOSGEB’den nasıl hibe alırım ? Gerekli şartlar nelerdir ? KOSGEB’in destekleri nelerdir ? Yazımızda, merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz sorulara cevap vermeye çalışacağız.

KOSGEB Hibe Nedir ?

Hibe, girişimcilerin yaptığı projeler ve girişimler kapsamında devlet tarafından giderlerini karşılamak amacıyla yapılan yardıma denir. KOSGEB Hibe, girişimcilerin UGE(uygulamalı girişimcilik eğitimi) platformuna katılım belgesi aldıktan sonra yaptıkları harcamaların bir bölümünün karşılanması KOSGEB hibesidir.

Kimler KOSGEB Hibesi Alır ? KOSGEB’den Hibe Almak için Gerekli Şartlar ?

KOSGEB Hibesi alabilmek için, önceden Başkanlık tarafından belirlenmiş şartları taşımak gereklidir.Bu şartlar, aşağıda listelenmiştir;

  • KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olmak,
  • Bölgedeki yetkili KOSGEB hibesi için yetkilendirilmiş Hizmet Müdürlüğüne kayıt olmak,
  • Uygulamalı eğitim programına katılmak
  • Uygulamalı eğitim programı katılım belgesi almak
  • İş projesi hazırlama
  • KOSGEB Hibe programlarından herhangi birine başvuru yapmak

UNUTMAYIN! : KOSGEB hibesi kanıtlanmış şirket giderlerinin bir bölümünü karşılamak için verilir.

Başarılı bir girişimci olmak için sadece sermaye yeterli değildir. KOSGEB tarafından alacağınız bu hibenin yanında artı olarak alacağınız eğitimler iş hayatınızda sizlere başarıyı getirecektir. KOSGEB hibenizi uygun noktalara yönlendirdiğiniz takdirde bütçe sıkıntısı çekmeden var olan bütçenizi daha verimli kullanabileceksiniz. Kısacası KOSGEB hibelerinin size katacağı en büyük yarar yapacağınız giderlerin büyük bir bölümünü geri alabilecek olmanızdır.

KOSGEB Hibeleri girişimcilere büyük avantajlar sağlamaktadır fakat prosedürleri yorucudur. KOSGEB hibesi için bir danışman desteği almanız bazı süreçleri hızlandıracak ve hata payınızı düşürecektir.Gerek proje desteği. Gerek düzenli iş planlaması göz önünde bulundurulduğunda danışman yardımıyla vakit kazanımı elde edebileceksiniz.