Skip to main content

KOSGEB Veri Tabanına Kayıt ve Bilgi Güncelleme

KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt olmak için veya Veri Tabanı’na ilk başvuruyu yapmak için; girişimciler, KOBİ’ler ve işletmeler istenilen belgeleri belirtilen süre içerisinde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’na teslim etmelidir.

KOSGEB Veri Tabanı’na Kayıt Olmak

KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt olmak için, KOSGEB Veri Tabanı Kaydı sayfasını ziyaret ederek, “Yeni Başvuru” sayfasına girdikten sonra bilgilerinizi yazmanız yeterli olacaktır. KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt olmak için izlenecek ikinci bir yol ise KOSGEB.gov.tr adresindeki E-KOBİ sayfasındaki yönergeleri takip etmektir.

Not: Meslek Kuruluşu veya AR-GE / Endüstriyel Uygulama Programı’na başvuracak bir girişimci iseniz KOSGEB kaydınız, bulunduğunuz ildeki KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

KOSGEB Veri Tabanı Nedir ?

KOSGEB Veri Tabanı; KOSGEB hizmetlerinin, desteklerinin etkinliğinin ve verimliliğinin ölçülebilmesi ve desteklerden yararlanan işletmeler, girişimciler, meslek kuruluşları, işletici kuruluşlar ve sektörel kuruluşlar ile tedarikçilerin izlenmesi amacı ile oluşturulan Veri Kayıt ve Veri Takip Bankası’dır.

KOSGEB Veri Tabanı’nda yer alan girişimci, işletici kuruluş, meslek kuruluşları ve sektörel kuruluşlar da, talep edilen desteklere ilişkin olarak KOSGEB internet sayfasında yayınlanan belge ve bilgileri temin ederek, veri tabanına kayıt edildikleri ilgili KOSGEB Birimine sunarlar.

Girişimci, KOBİ ve İşletmelerin ; KOSGEB Veri Tabanı’na kaydının yapılması veya veri tabanından çıkarılması işlemlerine KOSGEB Başkanlığınca karar verilmektedir.

KOSGEB İnternet Sayfası Üyeliği

KOSGEB internet sayfası üyeliği; KOSGEB resmi internet sayfası üzerinden kaydı yapılan ve kayıt sonrasında üye olan kullanıcılara yönelik yeni duyuru, haber veya genel bilgilendirmelerin otomatik olarak kayıt olurken bildirdikleri e-posta adreslerine gönderim yapılmasını sağlayan bir sistemdir.

Uyarı: KOSGEB resmi internet sayfası üyeliği, KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt olma durumu değildir. Site üyeliği ücretsiz olup, kayıt aşamasında herhangi bir belge talep edilmemektedir.

Bilgi Güncelleme

KOSGEB Veri Tabanı’nda bilgi güncelleme için, KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı olmanız gerekmektedir. Bilgi güncellemesi yaparken izlenecek yollar şunlardır;

 • E-Kobi panelinizden “Bilgi Güncelleme” sayfasına giriş yapınız,
 • Bilgi Güncelleme sayfasında, bilgilerinizi değiştirdikten sonra “Kaydet” butonu ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kobi beyannamenizin onaylı olması durumunda, “Bilgi Güncelleme” seçeneği kapalı olacağından, dilekçe ile KOBİ Beyanname onayının kaldırılmasını ve güncelleme yapılmasını KOSGEB Hizmet Müdürlüğü’nden talep edebilirsiniz.

KOSGEB Veri Tabanına Kayıt için Gereken Evraklar / Belgeler

Muhasebe Departmanı ;

 • Son Mali Yıla Ait Toplam SGK Gün Sayısı
 • Son Mali Yıla Ait  Net Satış Hasılatı (TL)
 • Son Mali YIla Ait  Mali Bilanço Toplamı (TL)

İşletme ve Şahıs ;

 • Faaliyet Belgesi : Bağlı bulunduğunuz Ticaret Odasından temin edebilirsiniz.
 • İmza Sirküleri : Resmi belgelerde kullanılan imzaların, noter onaylı örnekleri
 • Ticaret Sicil Gazetesi / NACE Kodunun Belirlenmesi
 • KOBİ Beyannamesi (KOSGEB sayfasından alınan çıktı, imzalanıp kaşelenecek)
 • KOBİ Bilgi Dokümanı

NACE Kodu Nedir ?

İşletmelerin faaliyet alanlarına göre tehlike sınıflarının belirlendiği kodlama sistemi ve listesidir.

 

Kayıt için buraya tıklayınız.

22 thoughts to “KOSGEB Veri Tabanına Kayıt ve Bilgi Güncelleme”

 1. ben bayan esnafi koskep veri tabanina kayit yaptirmak istiyorum arayip nasil yapacağimi söylemenizi istiyorum

 2. koskeb veri tabnına kayıt olamıyorum koskeb belgemı daha once kursa katılarak almıstım kayıt olmam gerekıyormu bukonu hakkında tarafıma bılgı verırsenız sevınırım

 3. şirketim.daha.once.kaydı.varmış.gunclenmek.istiyorum.sapanlar.otomativ.sanayi.ve.ltd.şt.vergi.no.7440413874.saygılar

 4. Kosgeb’e kayitliyim yanlizca veri tabanina grimes istiyorum AMA wayfarer acilmiyor baskanini girebilecek safari varmi

 5. Yaklaşık 7-8 yıl önce kayıt yapıldı güncellemek için kullanıcı kodunu ve şifremle giriş yapamıyorum.

 6. ben kayıt oldum arkadaşlar yan lız şahıs olduğum için firma adının yanına kendi ismimi yazmam gerekiyormuş ama düzenleyemiyorum yardımcı olabilirmisiniz teşkürler

 7. Merhaba ben. Mehmet rahim çalış market işletiyor işimi kolaylaştır mak için daha çok işim büyümesi için testeyinis bekliyorum 10sene işi mi yapmaya devam ediyorum

 8. 2017 sifirz fayiz içn evraklarimı hazırlayip kosgeb mudurlugune vrdm butun esnaf arkadaslarima cikmiş bana cikmadi sebebini örenebilirmiyim lutfen teşekurler

 9. VERİ TABANI KAYDIM MEVCUT AMA KOSGEPE Bİ EVRAK GÖNDERİMİ YAPMADIM KREDİ ALMAK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİYOR BEYANNAME VERMEDİM O ZAMAN ACABA ŞİMDİ VERSEM BAŞVURUM GERÇEKLEŞİRMİ

 10. Kosgep üyelik güncellemesi yapmak istiyorum 2021 de üyeligim doldu hiç iş başvuru yapmadım nasıl guncelleye biliriz üyeliğimi

 11. 19/09/2022 TARİHİNDE BİLGİ BEYANNAMESİ DOLDURDUM.YASAL YETKİLİ VE ÜNVAN KISMINA SADECE YÜKSEL ÖZKAN YAZDIĞIM İÇİN DOSYAM RED OLUYOR,DÜZELTMEK İÇİN GİRİYORUM SİSTEM İZİN VERMİYO,NASIL HALLEDEBİLİRİZ.

 12. Selamlar , Kosgeb veri tabanında micro işletme olarak kayıtlı olmamız gerekiyor bu düzenlemeyi nasıl yapabililrm acaba? Devlet destekli fuarlara katılıyorum , tesvik onaı almama için bu bilgiye ulasmam lazım.
  yardımcı olmanızı rica eidyorum.

  Saygılar ,
  Verda Darsa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.