Skip to main content

KOSGEB Belgelendirme Desteği

Kosgeb belgelendirme desteği bütün kobilerin alabileceği bir destektir. TS-ISO 9000, TS-ISO 14000 ve benzeri sistem belgelendirme çalışmaları neticesinde, TSE, Türk Akreditasyon Kurumu’ndan(TÜRKAK) alacakları sistem belgesi karşılığında, her belge türü için 2.500 TL olmak üzere toplam üst limiti 10.000 TL geri ödemesiz destek verilmektedir.

Daha once sistem belgesi almış işletmelere aynı sistem belgesi konusunda destek sağlanmaz ve belge yenilemeye destek verilmez.

Her bir belge türü için destek üst limiti 2.500 Türk Lirası’dır.

Program süresi içerisinde desteğin, belirlenen üst limiti 10.000 Türk Lirası’dır.

KOSGEB Belgelendirme Desteği Nasıl Alınır ?

Hizmet Merkezi, söz konusu belgeleri inceleyerek Destek Ödeme Oluru hazırlar. Belge, işletmeden sorumlu personel tarafından hazırlanarak Hizmet Merkezi müdürünün oluruna sunulur.

Belgelendirme Destek ödemeleri, KOSGEB Ön Mali Kontrol İşlemleri Yönergesinde belirtilen ödeme belgeleri ile birlikte Ödeme Emri Belgesinin eki olarak, mali kontrole tabi tutulanlar Strateji Geliştirme ve Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı İç Kontrol Müdürlüğüne gönderilir.İlgili Muhasebe Müdürlükleri tarafından işletmenin banka hesabına destek ödemesi aktarılır.

Belgelendirme Desteği Ödemesi neden yapılmaz?

Belgelendirme Desteği Ödemesi şu şartla yapılmaz; İlgili mevzuatlarda belirtilen limitlerin üzerinde vergi veya SGK borcu bulunan işletmelere destek ödemesi yapılmaz.

KOSGEB Belgelendirme Desteği Almak için Gereken Belgeler/Evraklar Nelerdir ?

Destekten faydalanmak isteyen işletme, kosgeb.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda doldurarak çıktısını aldığı Belgelendirme Desteği Başvuru Formu ve aşağıdaki belgelerle birlikte başvurusunu yapabilir.

Belgelendirme Desteği Başvuru Formu

Belgenin alınacağı kuruluşun belge konusu ile ilgili olarak; TÜRKAK(Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından verilmiş akreditasyon belgesi veya TÜRKAK web sayfasından alınan çıktı

Belgenin alınacağı kuruluşun TÜRKAK tarafından herhangi bir konuda akredite edildiğine dair akreditasyon belgesi

KOSGEB Belgelendirme Desteği Ödemesi için Gerekeli Belgeler Nelerdir ?

  •  Belgelendirme Desteği Ödeme Talep Formu
  • İşletme adına düzenlenmiş fatura ya da dengi bir belge
  • İşletme tarafından fatura tutarının tamamının ödendiğini gösteren banka dekontu
  • KOSGEB Belgelendirme Desteği kapsamında alınmış belge
  • İşletmenin ‘SGK Borcu Yoktur’ yazısı
  • Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından temini sağlanan, işletmenin ‘Vergi Borcu Yoktur’ yazısı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.