Skip to main content

KOSGEB Hibe Başvuru

Hibe başvurusu yapabilmek için öncellikle hangi ilde bulunuyorsanız KOSGEB hibe başvurusu konusunda yetkilendirilmiş bölge ofislerinden temin edeceğiniz “KOSGEB HİBE BAŞVURU” formlarını doldurmanız gerekmektedir. KOSGEB hibe başvuru formunu düzenli bir şekilde doldurduktan sonra KOSGEB hibe başvurusunu yaptığınız yetkili bölge ofisine teslim edebilirsiniz.

KOSGEB HİBE BAŞVURU FORMU hakkında detaylı bilgi almak ve örneklerini görmek için TIKLAYINIZ

KOSGEB Hibe Başvuru Aşamaları ve Sonrası

Hibe başvuru aşamaları ve sonrasındaki aşamalar hakkında detaylı bilgilere aşağıda yer verilmiştir. Küçük orta ve büyük işletmeler için hibe başvurusu almak zor ve kimi zaman yorucu bir işlem olmaktadır. Dilerseniz bu aşamaları yorulmadan geçebilmek için kendinize bir danışman bulabilirsiniz.

 • KOSGEB Hibe Başvurusu yapacak olan girişimci UGE(UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ) programına katılmalı ve uygulamalı girişimcilik eğitimi katilim belgesi almalıdır.
 • UGE Katılım belgesi alan Girişimci işletmesinin resmi açılışını yapmalıdır.
 • Vergi Mükellefi Olma
 • Meslek Odasına Kayıt Yaptırma
 • Yada İşletmenizin yeni açılmış olması
  • Meslek odası tescili ardından KOSGEB HİBE BAŞVURUNUZUN gerçekleşmesi için işiniz ile alakalı İş Planı hazırlayıp KOSGEB HİBE BAŞVURU ile ilgili yetkilendirilmiş bölge ofisine ya da KOSGEB’e sunmalısınız.
  • İş planınız değerlendirilecek ve KOSGEB tarafından KOSGEB Hibe Başvurunuzun son aşaması olan onay/ret süreci başlar.

  KOSGEB Hibe Başvuru aşamalarının özeti yukarıdadır. Normalde basit gözüken bu aşamalar prosedür gereği ve tatbikî gerçek girişimciyi ayırt edebilmek adına uzun süreçlerden oluşur.

  KOSGEB Hibe Başvurusu İş Planınız Hakkında İpuçları

  KOSGEB resmi bir kurum olduğu için düzenli ve resmi bir iş planı istemektedir. İş planınızı anlatırken yalın bir dil kullanmanız ve belki de iş/proje hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir kişiye bunu sunacağınızı unutmamanız gerekmektedir.

2 thoughts to “KOSGEB Hibe Başvuru”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.