Skip to main content

KOSGEB Hibe Destek Programı

KOSGEB KOBİ’lere, girişimcilere ve işletmelere; pazar paylarını arttırabilmeleri, yeni ürünler geliştirerek pazarlayabilmeleri ve ekonomiye katkılarının olmaları için hibe kredi desteği sağlamaktadır. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi Başkanlığı (KOSGEB), bu destek programları ile ekonomiye destek verdiği gibi küçük esnaflar için de büyümenin yolunu açmayı amaçlamaktadır.

KOSGEB’in Hibe Destek Programları Nelerdir?

KOBİ Proje Destek Programı

KOBİ proje destek programı kapsamında, KOBİ’lerde proje kültürünün oluşturulması, işletmelerin proje tasarlayabilme kapasitelerin arttırılmasına olanak tanınmaktadır.

Tematik Proje Destek Programı

Meslek Kuruluşları tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelerin geliştirilmesi amacıyla daha fazla proje hazırlamalarının teşvik edilmesi maksadıyla uygulanan destek programıdır.

İşbirliği Güçbirliği Destek Programı

Ortak sorunlara ortak çözümler üretilmesi mantığıyla ortaya konulan uygulamaların amacı; KOBİ’lerin tedarik, pazarlama, düşük kapasite kullanımı ve rekabet gücü zayıflığı başta olmak üzere tek başlarına çözümünde zorlandıkları bir çok soruna çözüm bulunması ve işletmelerin geliştirilmesini sağlayabilmektir.

Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı

Bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip KOBİ ve girişimcilerin geliştirilmesi amacıyla, KOBİ’lere Ar-Ge ve İnovasyon faaliyetlerinde destek verilmektedir.

Genel Destek Programı

KOSGEB Genel Destek Programı, KOBİ’lerin yurt içi ve yurt dışı pazar paylarını arttırmak amacıyla tanıtım ve pazarlama çalışmalarının geliştirilmesi amacıyla işletmelere, girişimcilere ve KOBİ’lere hibe desteği sağlamaktadır.

Girişimcilik Destek Programı

Girişimcilik Destek Programı çerçevesinde, girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması hedeflenmektedir.

Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı

Sermaye piyasalarından fon temin edilmesine imkan sağlanması ve İMKB Gelişen İşletmeler Piyasasında işlem görmesinin sağlanması amacıyla KOSGEB tarafından işletmelere destek kapsamında 100 Bin Türk Lirası verilmektedir.

Kredi Faiz Desteği Programı

KOBİ’lerin üretim ve kalite standartlarını arttırmaları, finansman sorunlarının çözümü ve istihdam aratılması amacıyla girişimcilere, KOBİ’lere ve işletmelere düşük faizli kredi verilmesine olanak tanımaktır.

Laboratuvar Hizmetleri Desteği

KOSGEB  işletmelerin, girişimcilerin ve KOBİ’lerin; ürün kalitelerini yükseltmeleri, yeni ürünlerin tasarlanıp üretmeleri, ürünlere ait kalite belgelerinin temin edilmesi ve sektörel bazda gelişimlerini sağlayabilmek maksadıyla laboratuvar ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bu hizmet verilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.