Skip to main content

189 Girişimci Patron Oldu !

KOSGEB, Sakarya ilinde eğitim gören 189 girişimci adayını kendi işinin patronu yaptı.1500 adayın arasından başarılı olan 189 girişimci adayı destek almaya hak kazandı. Eğitimlerde başarılı olamayan adaylar ise, eğitimlerde kendilerini geliştirerek girişimci olma yolunu yarıladılar. KOSGEB Sakarya Hizmet Müdürü İsmet Yılmaz, kendi işlerinin patronu olmak isteyen girişimci adaylarına 1.5 yıldır eğitim verdiklerini ve başarılı girişimcilere 30 Bin lirası geri ödemesiz destek kredisi olmak üzere, toplamda 70 Bin TL’ lık bütçe ile destek olduklarını açıkladı.

Sakarya İli Hizmet Müdürü Yılmaz, başarılı bir sonuç aldıklarını ve bu süreçte genç girişimcilerin de büyük katkısı olduğunu, girişimcilerin çok çalışkan olduklarını söyledi. Bu kadar kısa bir sürede, 1.5 yıl içerisinde 189 girişimciyi desteklemenin büyük bir başarı olmasına değinen Yılmaz, Hizmet Müdürlüğü ve KOSGEB olarak büyük mutluluk içerisinde olduklarını sözlerine ilave etti. Eğitimini başarıyla tamamlayan girişimci adayların artık birer mesleki sertifikalarının olduğunu vurgulayan Yılmaz, bu sertifikaların birer altın bilezik olduğuna dikkat çekti. Eğitim kayıtlarında, KOSGEB eğitimi almış 189 kişinin kendi işinin patronu olduğu görülmekte.

Pozitif ayrımcılık yaparak, bayan girişimciler için daha fazla çalıştıklarını söyleyen KOSGEB Sakarya İli Hizmet Müdürü Yılmaz, “%70’lik bütçe oranını bayan girişimcilerin başarılı iş faaliyetleri sürdürebilmeleri için ayırdık” dedi. Buna bağlı olarak bayan girişimci sayısının artırıcı uygulamalar üzerinde çalıştıklarını belirten Yılmaz, kendisine ait belli bir sermaye ile işletmesini kuranlar bizden destek alabiliyor dedi.

Sakarya’da ortaklık programını geliştirmek için uygulamalar üzerinde çalıştıklarını söyleyen Yılmaz, 5 işletmenin birleşerek 750 Bin liraya kadar destek alabileceğinin altını çizdi.Bu nedenden ötürü güç birliği yapmış daha fazla girişimciden başvuru gelebileceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.