Skip to main content

İŞKUR’dan İstihdam Sağlayan İşletmeye Büyük Destek !

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), kadınlara ve gençlere istihdam sağlayan işletmelere 54 Aya kadar prim desteği sunacaklarını  açıkladı. Destek kapsamında; 18-29 yaşları arasındaki erkeklerle, 18 yaş üstü kadınlara istihdam eden işverenlere İŞKUR tarafından sigorta prim desteği verilecek. Ayrıca İŞKUR, 6 aydır işsiz olan kadınların  ve erkeklerin işe alınması şartı ile  işverenlere sigorta prim desteği sağlayarak istihdama destek verecek. İŞKUR, özel sektörde işe alınan her bir işçinin sigorta prim giderlerini sağlayarak işverenlere destek olacak.

Teşvik programı çerçevesinde, mesleki yeterlilik belgesi olan işçilere iş veren işletmelere azami 48 ay sigorta prim desteği verileceği duyurulurken, İŞKUR’un mesleki eğitim kurslarından mezun olan işçileri işe alan işverenlere de azami 36 ay sigorta prim desteği verileceği açıklandı.

İŞKUR, hiçbir mesleki belgesi veya sertifikası olmayan işçiler için ise azami 24 ay süreyle sigorta prim desteği sağlayacak. İşçilerin, İŞKUR’a kayıtlı işsizler arasından işe alınması halinde teşvik süreleri 6 ay daha uzatılacak. Mevcut işinde çalışmaya devam eden işçiler için de mesleki yeterlilik veya mesleki teknik eğitim alınması durumunda ise İŞKUR, bu süreye 12 ay daha ilave ederek işverenleri sigorta prim konusunda destekleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.