Skip to main content

KOBİ’lere Özel İnternet Sitesi Desteği

Türk Ticaret Kanunu’nda son yapılan değişikliklerle şirketlere e-posta ve internet adresi zorunluluğu getirilmesi, birçok özel kuruluşu ve kamu kurumunu harekete geçirdi. Özellikle Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin bu değişikliklerden kötü anlamda etkilenmemesi için Türk Telekom ve diğer hat operatörleri harekete geçerek, KOBİ‘lere özel destek paketleriyle İnternet Sitesi Desteği vermeyi hedeflemekte.

Ünlü arama motoru Yandex‘in internet üzerinden yaptığı araştırmaya göre Türkiye’de .com uzantılı internet sitesi bulunan işletmeler %63’lük bir kesim iken, marka tescilli yani .com.tr uzantılı internet sitesi sahibi işletmeler %8 oranında saptandı.

“Bulut Teknolojisini Bilen Yok”

Türkiye’deki telefon operatörleri, çözümün Microsoft‘un bulut teknolojisinde olduğunu düşünerek bu yönde çalışmalarını hızlandırdı. Ancak, KOBİ‘lerin uzmanlar ile arasındaki bağın nasıl kurulacağı ve KOBİ‘lerin nasıl destekleneceği halen merak konusu. Çünkü KOBİ‘lerin %90’ından fazlasında teknoloji çalışanı bulunmuyor ve bu nedenle bilişim uzmanlarının istihdamı konusunda ihtiyaç yaşanması bekleniyor.

Türk Telekom’un İnternet Sitesi Hizmetleri

Türk Telekom, İşteavantaj tarifesi kapsamında kayıtlı olan işletmelere ücretsiz alan adı ve e-posta adresi sunuyor. İşletmelerin marka tescili yapma aşamasında da destek vermeyi hedefleyen Türk Telekom aynı zamanda internet sitesi hakkında danışmanlık yapmayı de düşünüyor.

Turkcell Lisans ve Güncelleme Derdine Çözüm Sundu

Kullanıcılara SüperBulut hizmetini vermeye başlayan Turkcell, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere donanım, yazılım güncelleme ve satın alma alternatifleri sunuyor. Ayrıca, bu hizmetine ilave olarak da KOBİ‘lere bilişim uzmanı istihdamında işletmenin masraflarını düşürmeyi de taahhüt ediyor. Türkcell sistem güvenliğini ise, fiber ve 3g mobil ile sağlamayı hedefliyor.

Vodafone Kırmızı Bulut Paketi

Firma tanımındaki müşterilerine İş Ortağım projesi ile Kırmızı Bulut‘u sunan Vodafone, internet, telefon, teknoloji çözümü kolaylığı sunuyor.

Avea KOBİ’ye Destek Olacak !

Avea şirketi de diğer operatörler gibi, KOBİ tanımındaki müşterilerine Microsoft ile işbirliği yaparak çözümler sunuyor. CRM(Müşteri İlişkileri Yönetimi) sistemi ile KOBİ‘lere, diğer işletmelerle iletişim kurmaları imkanını veriyor.

Sütten Dili Yanan KOBİ, Yoğurdu Üfleyerek Yiyor

KOSGEB ve Avrupa Birliği fonlarından aldıkları desteklerle yatırım yapan KOBİ‘ler internet sitelerinin güvenliği için hizmet arayışında zorluklar çekiyor. İş planı ile uyumlu bir çözüm hayata geçirilemediği için KOBİ‘ler teknoloji yatırımlarında iyi bir deneyim elde edemediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.