Skip to main content

OSGEB ve DÜGİAD Ortaklığında Girişimci Eğitimi

KOSGEB ve Düziçi Girişimci İş Adamları Derneği’nin ortaklaşa verdiği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi programı çerçevesinde, eğitim sonucunda başarılı olan girişimcilere sertifikaları verildi.

İki büyük kurum Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Programı ile bir araya gelerek eğitimlerini başarıyla tamamlayarak katılım belgelerini ve sertifikalarını almaya hak kazanan girişimcilere geniş kapsamlı bir Sertifika Töreni düzenleyerek belgeleri teslim edildi.Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme ve Geliştirme Dairesi KOSGEB ve Düziçi Girişimci İş Adamları Derneği DÜGİAD işbirliği ile verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programının sonunda başarılı olan 27 girişimciye sertifikaları ve katılım belgeleri verildi.

Konuşmasında bölgesel bazda ekonominin gelişmesi amacıyla yenilikçi iş fikirlerinin girişimlerle mümkün kılınmasının bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken DÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem ŞEN, “Kurum olarak işletme sahiplerine ve girişimcilere önerimiz şudur; Eğer sektörünüze hakim olmak ve gelişmek istiyorsanız eğitime önem vermelisiniz.Yeniliklere açık olmak, gelişen kollarda daha hızlı adapte olmak bir işletme için büyük bir kazanımdır” dedi.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin Sertifika Töreninde konuşan bir diğer isim ise KOSGEB Osmaniye Hizmet Müdürü Danyal PEKER oldu.Hizmet Müdürü PEKER, girişimcilik eğitimlerine katkılarından dolayı DÜGİAD‘a teşekkürlerini sunarak eğitim faaliyetleri sonucunda işletme sahibi olacak girişimcilerin eğitim programlarına devamlılığının sürmesi gerektiğini söyledi.Bu devamlılığın sağlanmasının tek yolunun yeniliklere ayak uydurmak olduğuna da değindi.Müşterileri bulmak için en önemli noktanın kendimize “Müşteri bizi neden tercih edecek?” diye soru sormak olduğunu ve buna cevap bulmanın önemini söyledi. Müşteri çekmek için farklılık sunmanın büyük bir önemi olduğunu belirtti. KOSGEB’in kendi işini kurmak isteyenlere her zaman destek vereceğini de belirterek girişimcilere iş hayatında başarılılar diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.