Skip to main content

AİBPA Toplantısında Kadının İş Hayatındaki Yeri Konuşuldu

AİBPA(Akdeniz için Birlik Parlamenter Asamblesi)’nın İstanbul’da devam eden toplantısında konuşan Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu Milletvekili Ali ERCOŞKUN, kadının ekonomik hayata olan katkısı, kadın istihdamı ve kadın girişimciliğinin önemi hakkında söylemlerde bulundu.

Toplantıda, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin finansmanı ve kadın girişimcilerin ekonomiye katkıları ile ilgili gerçekleştirilen projeler ve iş hayatında uygulanacak planlar konuşuldu. Ülke ekonomisi çerçevesindeki kadın girişimci figürü hakkında da konuşulan toplantının ikinci bölümüne, KOSGEB Başkan Yardımcısı Selma TEZYETİŞ, Sabaudia Danışmanlık Şirketi, Aile Bakanlığı’ndan Şebnem Avşar KURNAZ, Annie CORDET, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünden Alper OĞUZ gibi isimler de katıldı.

“Kadınların ekonomiye katkıları büyük”

AİBPA(Akdeniz için Birlik Parlamenter) Komitesi başkanı, Ak Parti milletvekili Ali ERCOŞKUN toplantıdaki konuşmasında, kadın istihdamının ekonomiye olan katkısına ve kadın girişimciliğine dikkat çekti. Milletvekili ERCOŞKUN, “Bugün şimdiki oturumumuzda ele alacağımız, belki miktar olarak küçük gibi görünen fakat birçok dar gelirli kadının hayallerini gerçekleştiren mikro kredinin kadın girişimciliğinin teşvik edilmesindeki önemimi belirtmek isterim. Dünya’da birçok güzel örneği bulunan mikro kredi ile kadınların potansiyel kabiliyetinin işe dönüştürülmesi sadece ailelerine katkı sağlamakla kalmayıp, ülke ekonomisine de olumlu etkileri sağlanmaktadır. Hatta zaman içerisinde bu kredilerle başlayan birçok kadının kendi işyerlerini kurarak, diğer kadınlara da istihdam yaratıp, vergi vermeye başladıklarına şahit oluyoruz. Aslında bizim ülkemizde kullandığımız bir atasözümüz var; bir insana gerçekten yardım etmek istiyorsanız balık vermek yerine balık tutmayı öğretin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.