Skip to main content

KOSGEB Adını Kullanarak Girişimcileri Dolandırıyorlar !

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı Edirne Hizmet Merkezi Müdürü Bedri DÖNGEL, danışmanlık hizmeti verdiklerini belirterek ücretsiz olarak KOSGEB internet sitesinden indirilebilen formları ve belgeleri; KOBİ’lere bir ücret karşılığı satarak haksız kazanç elde eden ve bu bağlamda KOBİ’leri dolandıranların olduğunu belirtti. Dolandırılanın, KOBİ’leri arayarak “KOSGEB’den hibe destek kredisi çıktı. Bir bedel karşılığında KOSGEB destekleri ile ilgili broşür, kitap ve doküman gibi materyaller göndereceğiz” deyip para talep edildiği tespit edilmiştir. Bu şahısların, KOSGEB desteklerinden yararlanmak için gerekli şartları söylemeden sadece üst limitleri söyleyerek işletme yetkilisinin ilgisini çektiği ve ardından dokümanları bu işletme sahiplerine para karşılığında satıldığını belirtti.

KOSGEB Hizmet Müdürü DÖNGEL, dolandırıcıların KOBİ’lere satmış oldukları belgelerin KOSGEB’in internet sayfasından ücretsiz olarak indirebildiğini söyleyerek,  ”Zaten ücretsiz olan bu belgeleri ücret talep ederek, danışmanlık hizmeti verdiğini iddia eden dolandırıcılar haksız kazanç elde ettikleri gibi insanların umutlarını da sömürmekte” dedi. DÖNGEL, KOSGEB in KOBİ’lerden kesinlikle hiçbir şekilde para talep etmeyeceğinin altını çizdi.

One thought to “KOSGEB Adını Kullanarak Girişimcileri Dolandırıyorlar !”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.