Skip to main content

Genç Moda Tasarımcılarına Eğitim Fırsatı ve Hibe Desteği

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi’nin 100 Bin Türk lirası geri ödemesiz(hibe) kredi ile desteklediği mesleki eğitim projesinde,  Terziler ve Konfeksiyoncular Odası genç moda girişimcilerine tasarım ve üretim konularında eğitimler verdi.

KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri programının kapsamına giren bu projede hedef, genç moda girişimcilerin kendilerini ve işletmelerini geliştirmeleri ve bu bağlamda yeni ürünler ortaya koyarak moda iş dünyasında yer edinmeleridir.

Hibe Desteğinin Miktarı

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamladıktan sonra sertifika/mesleki belgesini alarak işletmesini kuran girişimcilere 30 Bin Lira geri ödemesiz(hibe), 70 Bin Lira geri ödemeli kredi olarak verilmesi uygun görülmüştür.

Sertifikasını alarak iş yerini kuran girişimciler, işletmenin açılışından sonra KOSGEB’e başvuru yaparak destek programından yararlanabilirler.

Eğitim Süresi

Eğitim süreleri programlara göre sınıflandırılmış, ayda 70 saat olması konusunda KOSGEB Başkanlığınca karara bağlanmıştır.70 saatlik eğitim süresi boyunca, mesleki eğitimlerin yanı sıra girişimcilik ve iş planlarının nasıl uygulanacağı konularında da girişimcilere eğitimler verilmektedir.

Eğitimler sınıf içi ve atölye çalışmalarından oluşmakta olup, uygulanan eğitim modelleri aşağıda belirtilmiştir;

Model 1) İş fikrinin geliştirilmesi ve yaratıcılık egzersizleri ile girişimcilik özelliklerinin tespit edilmesi

Eğitim Süresi: 8 Saat

Model 2) Üretim, Yönetim, Pazarlama, Finansal planların geliştirilmesi ve pazar araştırılmasının nasıl yapılacağı konusunda eğitimler verilmektedir

Eğitim Süresi: 18 Saat

Model 3) Model 2’deki teorik eğitimlerin, uygulamalı ve atölyede yapılan çalışmalarla pekiştirilmesi

Eğitim Süresi: 24 Saat

Model 4) İş planının hazırlanması ve planın sunumunda dikkat edilmesi gereken konular

Eğitim Süresi: 20 Saat

Hibe Desteğinden Kimler Yararlanabilir ?

Hibe desteğinden, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayarak sertifikasını almış Genç Moda Tasarımcıları faydalanabilmektedir.Hibe desteğinden yararlanabilmenin tek şartı, Uygulamalı Eğitim Programı çerçevesinde eğitimlere katılarak belge sahibi olmaktır.

One thought to “Genç Moda Tasarımcılarına Eğitim Fırsatı ve Hibe Desteği”

  1. Bu piyasada satıcılar birbiriyle ücretsiz sanal dükkan açmak için yarışıyor neden acaba?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.