Skip to main content

Kadınlar için Küresel Hibe Desteği

Küresel Kadın Vakfı(GFW-Global Fund for Women) tarafından, kadın girişimcilerin ekonomiye katkılarını sağlamak, piyasada ve iş dünyasında kendilerine yer edinmeleri, kendi işlerinin patronları olması ve gelişimlerini desteklemek maksadıyla Küresel Hibe Destek Programı dahilinde hibe(geri ödemesiz kredi) desteği verilmektedir.

Bu programlar, Genel Destek Hibeleri, Seyahat ve Etkinlik Hibeleri, Organizasyon Hibeleri olarak belirtilmiştir.

Küresel Hibe Destek Programının diğer bir hedefi ise, kadın topluluklarının(sivil toplum örgütü) güçlendirilmesi, kadın hakları odaklı etkinliklerin desteklenerek; kadının iş dünyasındaki değerinin anlaşılmasıdır.

Genel Destek Hibeleri

Kadın topluluklarının ya da kadınların organize etmiş olduğu etkinliklerin çalışma faaliyetlerine ve projelerine destek sağlanmaktadır.

Seyahat ve Etkinlik Hibeleri

Dernekler, Sivil Toplum Örgütleri, Kadın Hakları savunucusu vakıflar tarafından faaliyet ve konferanslar yapılabilmesi amacıyla Küresel Kadın Vakfı kaynak sağlamaktadır.

Organizasyon Hibeleri(Zaman Odaklı)

Etkinlik Takvimi içerisinde, belirlenen tarihlerde yapılması planlanan organizasyon ve etkinliklerin gerçekleştirilmesi maksadıyla verilmektedir.

Destek Miktarı

Küresel Kadın Vakfı’nın internet sitesinde yaptığı açıklamaya göre, Küresel Hibe Destek Programı kapsamında verilmesi öngörülen en yüksek hibe miktarı 30.000 US (Otuz Bin Amerikan Doları) olarak belirlenmiştir.Programın düşük hibe bütçesi 5.000(Beş Bin Amerikan Doları) US’dır.

Başvuru Tarihleri

Küresel Kadın Vakfı’nın internet sitesinden alınan bilgilere göre; Küresel Hibe Destek Programının başvuru tarihleri, her yıl 30 Haziran – 15 Aralık tarihleri arasında yapılabilmektedir.

Başvuru Değerlendirme

Girişimci kadınların başvuruları, Küresel Kadın Vakfı tarafından yılda iki kez değerlendirilmeye alınmaktadır.

Destek Programına Kimler Başvurabilir ?

  • Kâr amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar Küresel Hibe Destek Programından yararlanabilir.
  • Sivil Toplum Kuruluşları(STK’lar)
  • İnsan hakları konusunda faaliyet gösteren vakıflar
  • Cinsiyet ayrımcılığını önlemek ve halkı bilinçlendirmek adına çalışmalar yapan dernekler
  • Kadınlar tarafından kurulan ya da yönetilen örgütler

Küresel Kadın Vakfı’nın Küresel Hibe Destek Programından yararlanabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.