Skip to main content

Girişimcilere 50 Bin Lira Hibe !

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ulusal ve uluslararası pazarda ürünlerini tanıtma sıkıntısı yaşayan girişimciler için 50 Bin Türk Lirası hibe desteği vermeyi planlıyor.Ar-Ge projelerinin sonucu ortaya çıkarılan ürünlerin piyasaya tanıtımındaki eksikliği gören Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bu konuda çalışmalarını yürütüyor.

Girişicimlerin global ve ulusal ekonomide büyük birer aktör olmaları hedeflenen hibe programıyla, geliştirilen ürünün sektör pazarlarında tanıtılmaları ve pazarlanmaları desteklenecek.Hibe Destek Programına, ayda bir kez açıklanacak olan tarihler arasında başvurular yapılabilecek.

Fikir-Ürün-Pazarlama zincirinde ürün tanıtımının büyük önem taşıdığını belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat ERGÜN, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı kapsamında yurdumuzdaki yatırım kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşları ile çeşitli fonlar ve vakıfların desteklediği Ar-Ge projeleri sonucunda üretilen teknolojik ürünlerin ve prototiplerin yurt içinde ve yurt dışındaki tanıtım ve pazarlama çalışmalarına destek vereceğiz.”

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programına Başvuru

Başvuru

Programa başvuru yapmak isteyenler için iki alternatif bulunmakta.Birincisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sitesi üzerinden elektronik ortamda doldurulan belge ile başvuru.İkinci başvuru yolu ise, işletme sahibinin ıslak imzasının bulunduğu tanıtım ve pazarlama başvuru belgesi ile başvuru sanal ortama aktarılan belgenin bir kopyasının CD ile Bakanlığa teslim edilmesi.

Yukarıdaki iki yolu izleyerek programa başvuru yapabilirsiniz.

Programdan Kimler Yararlanabilir ?

Kamu kurum ve kuruluşlarının, vakıfların ve yatırım fonlarının desteğiyle Ar-Ge çalışması yapmış ve bu çalışmaların sonunda ortaya bir ürün çıkarmış her işletme faydalanabilmektedir.

Hibe Desteğinin Miktarı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın destek bütçesi esas alınarak belirlenen destek miktarı, ürünlerini yurt dışında tanıtmak isteyen işletmeler için 50 Bin Türk Lirası, yurt içindeki fuarlarda, etkinliklerde tanıtım için ayrılan rakam ise 25 Bin Türk Lirası.

Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programında Desteklenecek Projeler

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca Desteklenecek Projeler; San-Tez Projeleri, Teknogirişim Sermayesi Desteği Projeleri

TÜBİTAK Tarafından Desteklenecek Projeler; Teydep Projeleri, Öncelikli Alanlar Ar-Ge Programı ve Girişimcilik Aşamalı Destek Programı

KOSGEB Tarafından Desteklenmesi Öngörülen Projeler; Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı

Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü tarafından desteklenmesi kararlaştırılan; BOREN Projeleri.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.