Skip to main content

Simülasyon ve Helikopter Modelleme Yazılımı Geliştirildi

KOSGEB‘in desteği ile büyük bir başarıya imza atıldı. KOSGEB‘in Ar-Ge ve İnovasyon Desteğinden yararlanan Aerotim Mühendislik Yazılım ve Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Helikopter Modelleme, Analiz ve Simülasyon yazılımı geliştirerek kamu oyuna sundu. AEROTİM, KOSGEB’den toplamda 186 Bin 701 Türk Lirası hibe desteği alarak bu yazılımı hayata geçirmeyi başardı.

Geliştirilen yazılımlar, hava araçlarının modellenmesinin yapılması ve simülize ederken doğan ihtiyaçları gidermek amacıyla tasarlanmıştır. Şirket adına açıklama yapan Onur TAMİRCİ, “Heli-Dyn ve F-SIM yazılım projelerini, hava araçlarının tasarım, gelişim ve üretimine yönelik yaptığımız araştırma ve geliştirme(Ar-Ge) çalışmaları sonucunda çıkardık.

Heli-Dyn ve F-Sım projelerinin kapsamında, döner kanatlı hava araçları ve helikopter modelleme, analiz ve simülasyon yazılımları geliştirilmiştir. Yazılımlara ilave olarak TÜBİTAK 1507 projesi çerçevesinde yapılan çalışmalarla beraber yeni özelliklerin eklediği bu yazılımlar geliştirilmiştir. Yürütülen danışmanlık hizmetleri sayesinde, Havelsan ve ASELSAN gibi şirketlere de çeşitli helikopter modelleri temin edilmiştir.

Şirket yetkilisi Onur Bey sözlerini şöyle sonlandırdı; “Yaptığımız çalışmaların sonucunda, hem doğrudan satışı gerçekleştirilebilen hem de yan ürünler ile şirketin danışmanlık ve hizmet projeleri yapmasını sağlayan bir ürün geliştirmiş olduk.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.